Post Eagle Newspaper

Monday

May 20, 2024

45°F, few clouds
New Jersey

Time Now

12:00:00

Christmas At The Shrine

PENNSYLVANIA – Start a new family tradition this Christmas! Visit the National Shrine of Our Lady of Czestochowa, sitting on 170 acres of land, located on Beacon Hill, overlooking Peace Valley. Founded in 1953, the Shrine is the perfect place to spend time in prayer and reflection during the Christmas season and throughout the year. Experience the Shrine’s myriad spiritual, natural, and seasonal offerings.

The exquisite Christmas decorations is now on display through January 20th, 2019.  A light show of 100,000 outside lights and 8000 inside lights; many locally-purchased Christmas trees standing over 12 feet tall; an outdoor live Nativity scene with animals; and an indoor Neapolitan-style Nativity scene with over 40 moving statues, located to the right of the main altar, are just some of the Christmas attractions which surround visitors with a festive ambience.

The shrine is located at 654 Ferry Road in Doylestown, PA 18901.

Maria L. Skotleski-Irwin

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już do nas wielkimi krokami. Są to Święta ogromnej radości, której źródłem jest fakt że Bóg chciał stać się człowiekiem, chciał być “Bogiem z nami – Emmanuelem”. Stąd też biorą się piękne tradycje oraz oprawa tych świąt w naszych kulturach, zarówno w polskiej jak i amerykańskiej.

Ojcowie i Bracia Paulini zapraszają wszystkich pielgrzymów do Amerykańskiej Częstochowy do wspólnego świętowania Narodzenia Jezusa. Szczególnie uroczysta liturgia będzie sprawowana podczas Mszy Wigilijnej w j. angielskim o 5:00 pm oraz o północy podczas tradycyjnej polskiej “Pasterki”, po której podzielimy się opłatkiem w kafeterii.

Przez ten Bożonarodzeniowy czas będzie można także podziwiać piękne i zapierające dech w piersiach dekoracje. Sanktuarium będzie przyozdobione w pełnej okazałości od 20 grudnia do 20 stycznia. Co warto zobaczyć? Przede wszystkim szopki Bożonarodzeniowe. Na zewnątrz (pod schodami do górnego Kościoła) znajduje się Żywa Szopka z takimi zwierzętami jak: barany, owce, kozy, króliki i kury. Natomiast w kościele, który jest pięknie przyozdobiony kwiatami, choinkami oraz różnymi dekoracjami, umieszczona jest szopka ruchoma, która składa się z ponad 40 ruchomych figurek sprowadzanych z Włoch, w stylu neapolitańskim. Odnajdziemy w niej oprócz tradycyjnych figurek Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, oraz Trzech Króli, także zwykłych ludzi wykonujących swoją codzienną pracę. Wszystkie postaci tworzą jakby miasteczko, w którym rodzi się Zbawiciel. 

Na zewnątrz, Amerykańska Częstochowa rozświetlona jest ponad 100 000 kolorowych światełek i świecących ozdób. Światełka rozpostarte są od figurki Matki Bożej na wjeździe, aż po kościół oraz klasztor podświetlając całe wzgórze na którym znajduje się Amerykańska Częstochowa, nawiązując wręcz do słów Jezusa: “Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze” (Mt 5, 14).

W okresie  Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy więc do Domu naszej Matki, Maryi Jasnogórskiej w Doylestown, gdzie znajdzie się miejsce dla każdego, kto pragnie napełnić się radością z Narodzenia Jezusa podczas wspólnego świętowania. Ojcowie i Bracia Paulini życzą wszystkim pielgrzymom i przyjaciołom naszego Sanktuarium radosnych i błogosławionych Świąt!

 

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE